Acil Kan İhtiyaçları İçin Çözüm Üreten Yerli Girişim: kanbagisla.com

Kan Bağışla

www.kanbagisla.com

Bir kan bağışı ile kaç hayat kurtarabileceğinizin farkında mısınız?

Kan Bağışla, acil kan ihtiyacı olan kişilerin veya kan bağışında bulunmak isteyen kişilerin isteklerini karşılamak üzere geliştirilmiş bir platformdur. Projenin amacı, acil kan ihtiyaçlarında kan arama süresini minimuma indirmek ve aynı zamanda kan bağışında bulunmak isteyen gönüllüler için sosyal bir ortam olmaktır. Sistem hızlı ve güvenilir bir şekilde çalışmaktadır. Sisteme kayıt aşamasında lokasyon bilgisinin alınmasının sebebi, kan bağışında bulunan kişi veya kişileri, kan ihtiyacı olan kişi veya kişilere mümkün olan en kısa zamanda ulaştırmaktır.

Sistem nasıl çalışıyor?

Kan ihtiyacı bulunan kişi sisteme kaydolup, ardından kullanıcı panelinde bulunan “KAN ARA” butonuna tıklayarak kolayca duyurusunu yapabilmektedir. Duyuru yapıldıktan sonra sitede kayıtlı olup SMS bildirim seçeneği aktif durumda olan tüm gönüllü bağışçılara SMS gitmektedir. Aynı zamanda kullanıcı panelindeki “Acil Kan Duyuruları” bölümünde görünmektedir. Aynı zamanda profil sayfasında Twitter kullanılarak yapılan acil kan duyuruları da yer almaktadır. Bundan sonraki süreç tarafların karşılıklı iletişimi ile devam etmektedir. Kan bağışı sürecinde taraflar herhangi bir şekilde ücret veya menfaat talep edemezler. Kan bağışı yasalara uygun sağlık kuruluşlarında verilebilir.

Kan Bağışla

GÖNÜLLÜ BAĞIŞÇI OLMAK İSTİYORUM, NE YAPMALIYIM ?

Sitenin ana sayfasında bulunan “BAĞIŞÇI OL” butonuna tıklayıp kayıt olarak bağışçı olabilirsiniz. Sisteme kayıt olduktan sonra profil bilgilerinizi kolayca düzenleyebilir, isterseniz ayarlardan sms bildirimlerini açabilirsiniz. Ayrıca bir bilgilendirme notu da ekleyelim, bu site sadece kişiler arasında iletişim kurar. Kan bağışı organizasyonu yetkili kurumlarca yapılabilir.

Bir cevap yazın