Nvidia’nın Yeni Amiral Gemisi: RTX 2060

Harika bir oyun bilgisayarı oluşturmaya gelince, hiçbir bileşen grafik kartı kadar önemli değildir. Genel konuşmak gerekirse, grafik kartına tonlarca para döküp çok iyi bir performans elde edebilirsiniz. Bu değer en az 700 dolara kadar olabilir. Nvidia’nın ilk nesil GeForce RTX serisinin takipçilerinin ana şikayeti, RTX 2070 temel modelinin 500 dolardan başlıyor olmasıydı. Hızlı olduklarından emin olabileceğiniz bu grafik kartının bir sloganı var; Oyunlar için inşa edilmedi, gelecek için inşa edildi.

Nvidia RTX 2060

Bazı kullanıcılar için bu fiyatlar pek önemli değil. Yapay zeka araştırmaları teknoloji endüstrisinin en sıcak alanlarından biri olması sebebiyle Nvidia’nın DGX sunucuları on binlerce dolara mal olmaktadır. Dört adet Titan RTX kartını toplama bir masaüstü bilgisayara takarsanız, temelde aynı performans seviyesine sahip olacaksınızdır. Ayrıca RTX serisi, Titan V’in yüksek fiyatlarına rağmen düşük bir fiyatla sahip olunabilir. Ama oyuncular için? Evet, bu tür donanımları cebi sağlam oyunculara önermeyeceğiz. Bu yüzden RTX 2060 mevcut RTX kartlarından çok daha heyecan verici.

Sizce RTX 2060 satın almaya değer mi? Yoksa mevcut grafik kartınızı mı yükseltmelisiniz? Bu tamamen size bağlı. 1070’ten 2060’a geçmek oldukça anlamsız olsa da, ancak makul bir fiyata 970 veya daha düşük bir seviyeye yükseltmek, performansta önemli bir artış sağlayacaktır.

Nvidia RTX 2060

GeForce RTX 2060 resmi olarak 15 Ocak’ta satışa çıkıyor; Yükseltme için iyi bir zaman arayan eski bir grafik kartını beklettiyseniz, RTX 2060, 1070 Ti’den beri gördüğümüz en iyi üst orta seviye ekran kartıdır.

Bir cevap yazın