200 Milyon Civarı Fortnite Hesabında Güvenlik Açığı Tespit Edildi

2018 senesinde adını duyuran ve günümüzün en popüler oyunlarından birisi olan Fortnite, bir güvenlik açığı ile tekrar gündeme geldi. Bir güvenlik şirketi olan Check Point‘in kullanıcılarla paylaştığı bilgilere bakılırsa oluşan güvenlik açığı sebebiyle milyonlarca Fortnite hesabı tehlikedeydi.

Bahsi geçen güvenlik açığını 2018 senesinin Kasım ayında farkeden Check Point, durumu Fortnite yapımcısı olan Epic Games şirketine bildirdi. 2018 Kasım ayından günümüze kadar açık ile ilgili çalışmalar gerçekleştiren Epic Games, 2018 senesi Aralık ayında güvenlik açığını kapatarak bahsi geçen güvenlik riskini ortadan kaldırmış oldu.

Fortnite CheckPoint Güvenlik Açığı

Check Point firması tarafından yayınlanan bilgilere göre kullanıcı adı veya şifre girmeden herhangi bir Fortnite hesabına erişmek mümkündü.

200 milyonu aşkın Fortnite hesabı

Mevcut bu güvenlik açığının 200 milyonu aşkın Fortnite hesabı üzerinde etkili olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Ayrıca hesaba eriştikten sonra kredi kartı gibi önemli bilgilere de erişilebildiğini unutmamakta fayda var. Bu sebeple, kart bilgilerinizi hesaplarda tutmanızı önermiyoruz.

Bir cevap yazın