Windows Defender Tarih Oluyor: İşte Yeni Microsoft Defender

Köklü bir işletim sistemi olan Windows’un dahili güvenlik sisteminde bazı değişiklikler meydana geliyor. Yenilenmiş versiyonuyla Windows Defender, artık bilgisayarlar arasında bir güvenlik yazılımı hâline geldi.
Bilgisayar platformunda en popüler işletim sistemi olan Windows kullanıcıları, sürekli virüs içeren programları bilgisayarlarının içerisine yerleştirebiliyorlar. Windows’un geliştiricisi Microsoft ise bu sorunu çözmek ve müşterilerini bu tür zararlı yazılımlara karşı koruyabilmek için özel geliştirmiş olduğu bir antivirüs sistemi kullanıyor.

Windows’un son sürümü olan Windows 10 işletim sisteminde bulunan Windows Defender yazılımı, kullanıcıları virüs yazılımlarından büyük ölçüde koruyor. Sürekli olarak virüs imza veri tabanını güncelleyen Windows Defender sayesinde cihazlarımız güvende kalıyor.

24 Ekim 2006 yılında çıkışını yapan Windows Defender, artık emekli oluyor ve yerini Microsoft Defender’a bırakıyor. Microsoft’un bunu gerçekleştirmekteki hedefinin Windows Defender’ı birçok farklı platformda kullanılan ortak bir antivirüs yazılımına çevirmek olduğu belirtiliyor.

Microsoft tarafından yapılan bir açıklamaya göre Microsoft Defender sayesinde çapraz platform desteğine sahip olunacak.

Bir cevap yazın