Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel’den Genç Girişimcilere Destek

Hüseyin Yücel, genç girişimcilerin proje desteği ve yatırım için kendisiyle doğrudan hüseyin.yucel@bahcehesir.k12.tr e-posta adresi üzerinden iletişime geçebileceğini belirtti.

Bahçeşehir Kolejinin ülkemizde ve yurtdışında toplam 180 bin öğrencisi olduğunu söyleyen Hüseyin Yücel, yeni neslin eğilimlerine dair incelemelerini paylaştı. 80’li yıllarda yayınlanan dergilerde “Bu zamanki çocuklar çok zeki” cümlesinin hala kullanıldığına dikkat çeken Yücel, anneanneler ve babaanelerin 2 yaşındaki çocukların akıllı telefon kullanma yeteneklerine bakarak aynı ifadeyi kullandığını belirtti.

Bu durumda çocukların akıllı telefon kullanımına bakarak zeka seviyelerini ölçemeyeceğimizi belirten Yücel, geçmişten farklı olarak anne ve babaların, çocuklarının spor, akademik ve teknoloji gibi yetkinliği bulunduğu alanlara yönelmesi gerektiğini dile getirdi.

Söyeşi esnasında ayrıca şahsi yatırım: e-spor ve e-ticaret kategorisindeki şahsi yatırımlarına da değinen Yücel özellikle lise son ve üniversite seviyesindeki üreticilerin start-uplarına önem verdiğini söyleyerek e-posta adresini paylaştı. Girişimcilerin kendisiyle doğrudan hüseyin.yucel@bahcehesir.k12.tr e-posta adresi üzerinden kendisiyle iletişime geçebileceklerini belirten Yücel yatırım yapmaya açık olduklarını da yineledi.

Bir cevap yazın