Artık Akıllı Telefonunuz Olmadan Uber Çağırmak Mümkün

10 sene sonra ilk defa akıllı telefonlar harici kullanılabilirliği artırmak için yeni bir adım atan Uber, Toronto’da bulunan Pearson uluslararası havalimanında yolcuların akıllı telefonlarına ihtiyaç duymadan Uber çağırabilmelerine yarayan bir kiosk cihazını kullanıma sundu.

Uber kiosk

5 senelik hizmet süresinin ardından Türkiye için yolun sonuna geldiğini anlayan Uber’in kullanıcılarına göndermiş olduğu bir e-posta ile İstanbul’da bulunan UberXL faaliyetlerinin durdurulacağını açıklamıştı. Yaklaşık 10 sene önce hayatımıza giren Uber, günümüze kadar akıllı cihazlar haricinde herhangi bir şekilde kullanılamıyordu.

10 senenin ardından ilk kez akıllı telefonlar harici kullanılabilmek için yeni bir adım atan Uber firması, Toronto’da yer alan Pearson uluslararası havalimanında müşterilerin akıllı telefonlarına ihtiyaç duymadan Uber çağırabilmelerine yarayan bir kiosk cihazını hizmete açtı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Uber firması, bahsi geçen kiosk cihazının teknolojik sorunlar sebebiyle sıkıntı yaşayabilecek gezginler veya uygulamayı kullanmakta zorlanan kişiler için daha fazla erişim almak üzere hazırlandığını açıkladı. Uber tarafından kullanıma açılan kiosk cihazlarla birlikte müşteriler herhangi bir akıllı telefona gerek kalmadan havalimanı içinden Uber araçlarını çağırabilme olanağına sahip olacaklar.

Bir cevap yazın