WhatsApp Artık Parmak İzi Gerektirecek

Facebook’un sahip olduğu mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son zamanlarda birçok yeni özelliğe ev sahipliği yapmasıyla bilinir. Özelliklerine bir yenisini daha ekleyecek olan WhatsApp’ın, yakında yeni özellikleri içeren bir güncelleme alacağı duyruldu.

WABetaInfo’ya göre, WhatsApp Android için 2.19.3 sürümünü test ediyor ve uygulamayı parmak izini kullanarak açmak için yeni bir kimlik doğrulama özelliği ekliyor. Bu yeni özellik, gizlilik bölümünde yer alacak ve kullanıcıların uygulamayı uygulama simgesinden veya bildirimlerden açmadan önce kimliklerini doğrulamasını isteyecektir. Bu doğrulama parmak izi gerektirecek.

WhatsApp Fingerprint

Açıkçası, yeni eklenecek olan bu özellik bireysel sohbetleri değil de tüm uygulamayı koruyacaktır. Uygulamanın kayıtlı kullanıcının parmak izini tanıyamadığı durumlarda, cihazın açılması için cihazın kimlik bilgileri gerekecek. Kimlik Doğrulama özelliği şu anda geliştirme aşamasında ve bitince yayınlanacağı bilgisi mevcut.

Ayrıca WhatsApp, diğer kullanıcılarla kolay dosya paylaşımına olanak sağlayan ses seçici adı verilen ses dosyaları için bağımsız bir bölüm alacak. Kullanıcılar herhangi bir ses göndermeden önce sesi duyabilecek ve bir kerede daha fazla ses dosyası gönderebilecek.

WhatsApp Sound

Bir cevap yazın