Wi-Fi 6 Yayınlandı!

Yeni nesil kablosuz teknolojilerin başında bulunacak olan Wi-Fi 6 teknolojisi, teknolojide yeni bir dönem olarak kabul edilmekte. Wi-Fi Alliance’ın Wi-Fi Certified 6 isimli yeni nesil kablosuz bağlantı teknolojisi programı bugün yani 16.09.2019 tarihi itibariyle başlıyor.

Wi-Fi Alliance, kar amacı olmayan bir grup olarak günlük yaşantımızda kullanmış olduğumuz bütün kablosuz bağlantıların standartlarını belirliyor. Bahsi geçen grup, yeni teknolojilerin ihtiyaç duyacağı Wi-Fi Certified 6 isimli sertifika programını başlattı. Bu Wi-Fi araçları, 802.11ax Wi-Fi radyo frekansını kullanıyor olacak. Sistemin içerisinde yer alan üreticiler de Wi-Fi Certified 6 logosunu ürünlerinde kullanabilecek.

WiFi 6 Yayınlandı

2019 yılı içerisinde Wi-Fi 6 baskılı cihaz çok göremeyebiliriz fakat ilerleyen yıllarda bu teknolojinin yaygınlığı artacak gibi görünüyor. Bununla birlikte 2020 yılı sonrasında yeni cihazların, yeni kablosuz bağlantıyı desteklemesi bekleniyor. Sektördeki önemli isimlerin belirttiğine göre artık standartların belirlenmesinde Wi-Fi 6 teknolojisi yer alıyor olacak.

Bir cevap yazın