Yahoo Servisleri Dünya Genelinde Çöktü

Elde edilen verilere göre Yahoo Mail hizmetinin kullanıcıları, sabah saatlerinden beri e-posta kutularına erişim sağlayamıyor.

Gmail kadar olmasada günümüzün popüler e-posta hizmetlerinden birisi olan Yahoo, olumsuz bir durum ile gündeme geliyor. Paylaşılan bilgilere göre Yahoo Mail hizmeti sabah saatlerinden beri erişilmez durumda. Down Detector isimli uygulamanın verilerine göre, sabah saat 07.38’den beri Yahoo Mail hizmetine ulaşılamıyor.

Bazı kullanıcılar siteye ulaşıp hesaba giriş yapamadığını belirtirken, bazı kullanıcılar da siteye hiçbir şekilde erişim sağlayamadığını belirtti.

Şikayetlerin ardından Twitter üzerinden açıklama yapan Yahoo, teknik bir sıkıntı sebebiyle birkaç saat e-posta ve diğer Yahoo servislerine ulaşılamayacağını belirtti.

 

Yahoo Servisleri Dünya Genelinde Çöktü

Yahoo yaptığı açıklamanın ardından, kullanıcıların göstermiş olduğu sabır için ayrıca teşekkür etti. Bu problem aynı zamanda herhangi bir siber saldırı olabileceği ihtimalini de akıllara getiriyor. Kullanıcıların büyük bir kesiminin tahmini teknik problem olsa da, siber saldırı üzerinde de duruluyor. Yahoo tarafından ilerleyen saatlerde yeni detaylı bir açıklama bekleniyor.

Bir cevap yazın