McAfee Antivirüs Geliştiricisi John McAfee Tutuklanmış Olabilir

Ünlü iş insanı ve yazılımcı John McAfee, aniden kayıplara karıştı. Kendisinin reddettiği birçok suçlamayla karşı karşıya kalan John McAfee, önceden CIA tarafından yakalanmaya çalıştığını söylemişti. Bununla beraber 2020 yılındaki seçimler için adaylığını da koyan John McAfee’nin kampanya menajeri Rob Benedicto Pacifico Juan Maria Loggia-Ramirez, McAfee’nin ortaya çıkmaması durumunda işlerin çirkinleşeceğini belirtti.

Geçen Salı McAfee’nin resmi Twitter hesabından paylaşılan tweetlere göre McAfee’nin yetkililer tarafından gözaltına alındığı tahmin edilmekte. 2020 yılındaki başkanlık seçimine de adaylığını koyan ve son derece yüksek güvenlikli bir kripto para cüzdanı sistemini oluşturan John McAfee’nin twitter hesabını yöneten menajeri Rob Benedicto Pacifico Juan Maria Loggia-Ramirez, ABD’yi John McAfee’nin gözaltı durumunun devam etmesi halinde gizli olan verileri paylaşmakla tehdit etti.

Antivirüs yazılımlarının öncüsü McAfee, 2012 yılında gerçekleşen Belize cinayetiyle suçlandı fakat hakkında yapılan tüm iddiaları reddetti. McAfee, geçen hafta attığı tweette kendisinin işlemiş olduğu tek suçun vergi beyannamelerini kayıt altında tutmamak olduğunu söyledi. Suçlandığı diğer tüm asılsız iddiaların da ABD hükümetinin kendisini susturması için yapılan bir propaganda çalışması olduğunu söyledi.

İşte o tehditkar tweet:

“John McAfee, @theemrsmcafee ve diğer ortakların yetkililer tarafından gözaltına alındığından şüphelenmek için geçerli sebeplerim var. John gözaltında kalmaya devam ederse başladıktan sonra benim bile önleyemeyeceğim olaylar gelişmeye başlayacak. John, dünyanın çeşitli bölgelerindeki verileri belirli kişilerle gizlemişti. Yerlerini ya da konumlarını bilmiyorum ancak John ortaya çıkmazsa bilgilerin ortaya çıkacağını söyleyebilirim.”

Bir cevap yazın