Huawei CEO’sundan Siber Güvenlik Açıklaması

Huawei firmasının CEO koltuğunda oturan Guo Ping, Mobil Dünya Kongresi (World Mobile Congress)’de gerçekleştirdiği konuşmada, mevcut endüstrinin geliştirilmesi için tüm sektörü uluslararası iş birliğine davet etti.

Geçtiğimiz aylarda özellikle ABD tarafından bilgi sızdırma ile suçlanan Çin kökenli Huawei markasından bu konudaki iddialarla ilgili yeni bir açıklama yapıldı. MWC fuarında açıklamalar gerçekleştiren firmanın CEO’su iddiaları yalanladı.

Firmaların temelinde güvenliğin ve inovasyonun bulunduğunu belirten Ping, “Hepimizin güvenebileceği bir sistem oluşturmak için sorumluluğa, ortak standartlara ve açık düzenlemelere ihtiyacımız var” dedi.

Dünya Mobil Kongresi

Huawei CEO’sundan Siber Güvenlik Açıklaması

Huawei markasının sektörde büyük ölçekli 5G projelerini gerçekleştiren ilk firma olduğunu açıklayan Ping, Huawei markasının dünyadaki en akıllı ve güçlü 5G bağlantılarını nasıl geliştirdiğini açıkladı. 5G bağlantılarının güvenliğiyle alakalı bir sıkıntıları bulunmadığını açıklayan Ping, bu endüstrinin tüm bileşenlerini oluşturmak için, devletleri siber güvenlik standardı oluşturmaya çağırdı.

Konuşmasının başlangıcında Huawei markasının 5G’de dünya lideri olarak yer aldığını belirten Ping, güvenliğin, inovasyona olan bağlılığın temelini oluşturduğunu söyledi.

Bir cevap yazın