WhatsApp Gold Nedir?

Bir zamanlar gündemde olan WhatsApp Gold trojanı ile birlikte birçok WhatsApp kullanıcısının özel bilgisi çalınmıştı.

Yeni bilgilere göre, WhatsApp üzerinden gönderilen bir bilgilendirme mesajıyla beraber, WhatsApp Gold adlı uygulamayı indirerek daha kullanışlı ve kaliteli bir şekilde uygulamayı kullanabileceklerini belirten hackerlar, hazırladıkları sahte link (phishing) ile birlikte, birçok kullanıcının kart bilgileri gibi önemli bilgilerini çaldıkları ortaya çıktı.

WhatsApp Gold virüsü

WhatsApp cephesinden gelen açıklamada ise, WhatsApp ve benzeri uygulamalardan gelen mesajların doğru olmadığı ve bahsi geçen bu sahte linklere tıklanmaması gerektiği hakkında kullanıcıları uyardı.

WhatsApp Gold uygulamasını telefonuna yükleyen kullanıcıların bilgileri kolayca hackerlar tarafından elde ediliyor. Bu uygulamayı daha önce kurduysanız, telefonunuzu sıfırlamanızda veya virüs programı kullanarak temizlemenizde büyük fayda vardır. Aksi taktirde zarar görebilirsiniz.

Bu tarz sahte mesajlara inanmayın ve arkadaşlarınızla paylaşmayın! WhatsApp tarafından sağlanmayan hiçbir bilgiye 3. parti bir uygulama erişemez. Yani, Profilime kim bakmış? ve WhatsApp Çevrimdışı Mesaj Okuma gibi uygulamalara itibar etmeyiniz.

Bir cevap yazın