Huawei Kendi İşletim Sistemini Geliştiriyor

Çin merkezli cihaz üreticisi Huawei firması, Google ve Microsoft’a bağlı kalmamak için kendi işletim sistemini geliştirdiğini belirtti.
Huawei firması, Google ve Microsoft’un geliştirdiği yazılımlarını kullanmasının engellenebilme olasılığına karşılık bilgisayarlar ve mobil cihazlar için kendi işletim sistemini geliştirmeye karar verdi.

Huawei firmasının CEO’su Richard Yu, yapılan bir röportajda, firmanın yedek bir işletim sistemine sahip olduğunu açıkladı: “Kendi işletim sistemimizi zaten hazırladık. Bu sistemleri artık kullanamayacak olursak, buna hazırlıklıyız. Bu bizim B planımızdı. Ama elbette Microsoft ve Google ekosistemleriyle çalışmayı tercih ediyoruz.”

Huawei Kendi İşletim Sistemini Geliştiriyor

Yapılan bu açıklamalar, Huawei firması tarafından CNBC medyasına doğrulandı. Yetkili, bu yazılımların sadece hafifletici durumlar altında kullanılacağını açıkladı: “Bu yazılımları kullanmayı düşünmüyoruz. Dürüst olmak gerekirse bu sistemleri kullanmak istemiyoruz. Ortaklarımız olan Google ve Microsoft’un işletim sistemlerini tam olarak destekliyoruz. Onları kullanmayı seviyoruz ve müşterilerimiz de kullanmayı seviyorlar.”

Bir cevap yazın