İşe Girmek İçin Apple’yi Hackledi!

Avustralya’da yaşamını sürdüren bir genç, işe girmek için Apple’ı hackledi. Yetkililer tarafından adı gizlenen genç, çıkarıldığı mahkemede bunu işe alınmak için yaptığını belirtti ve suçunu kabul etti.

Apple firmasını hackleyerek Apple’da çalışma hayali kuran bu genç yakalanıp mahkemeye çıkarılmasıyla beraber büyük bir şoka uğradı. Fakat yazılım ve hack becerilerini kötüye kullanmadığı için 500 Avustralya doları ödeyerek serbest kaldı. Fakat 9 önümüzdeki aylık süre içerisinde herhangi bir olaya karışmaması gerekiyor.

İş teklifi almayı uman genç, Apple’ı hackledi!

İsmi verilmeyen bu genç, Avrupa’da aynı şeyi yapan bir kişinin Apple tarafından işe alındığını duyduğu için böyle bir işe giriştiğini belirtti. Gencin avukatı olan Mark Twiggs, gencin bir şeyin farkında olmadığını ve henüz genç olduğunu belirtti. Hakim ise genci yeteneği konusunda takdir etti fakat böyle bir yeteneğinin olması kötüye kullanacağın anlamına gelmiyor cümlesini söylemektende çekinmedi.

Apple tarafından dava hakkında bir yorum yapılmazken, şirket çalışanları tarafından ağların korunduğunu ve herhangi bir müşterinin kişisel verisinin kesinlikle dışarı sızdırılmadığını belirtti.

Bir cevap yazın