İşte Karşınızda iPhone 11

Apple müşterilerinin merak ettiği kadar Apple müşterisi olmayanlarında merak ettiği önemli bir etkinliktir Apple Eylül Etkinliği. Apple genellikle en yeni telefonunun özelliklerini bir önceki model ile karşılaştırarak sunum yapar. Bu etkinliğe dünyanın her yerinden birçok Apple müşterisi katılmakta. Apple’nin yeni modelleri iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max.

Yeni çıkan bu üç model kamera konusunda bir devrim yaptı. Bu modellerin ismi açıklandıktan sonra anlıyoruz ki Apple roma rakamlarından vazgeçti. Yeni çıkardığı bu modellerde roma rakamı kullanmayan Apple, müşteriler için ilgi odağı oldu. Neredeyse çıkan her iPhone modelinin ardından biraz daha gelişmişi olan S modeli geldiği için bu sefer alışık olmadığımız bir durumla karşı karşıyayız. Hem roma rakamlarından vazgeçen hem de aynı anda 3 model çıkaran bir Apple var karşımızda.

Tek seferde üç ayrı model tanıtan Apple’nin bunu yapmasındaki sebep düşen telefon satışları olsa gerek. Ayrıca kameraların telefon arkasındaki yerleşimleri de oldukça estetik duruyor.

Müşterilerin tüm donanımları kullanmadığı için mi bilinmez fakat Apple beklenen bu modelleri Pro’ya taşımış durumda. Fiyat politikasında herhangi bir yenilik yapmayan Apple, sadece çıkartmış olduğu bu serinin isminde değişiklik yapmış gibi görünüyor. iPhone Xs 999 dolardan piyasaya sürülmüştü, müşteriler tarafından iPhone 11 olarak beklenen fakat ismi değişen iPhone 11 Pro da 999 dolardan piyasaya sürüldü.

Bir cevap yazın