IMDB’den Netflix’e Rakip: Freedive

IMDb’nin daha önce kısa orijinal diziler, fragmanlar ve röportajlar şeklinde içerikler yayınladığını biliyoruz, artık bu hizmet normal uzunlukta filmler ve televizyon şovlarınıda sunacak.

Şu anda mevcut olan içerik listesinden IMDb, Fringe, Heroes, Bachelor ve The Trace gibi TV programlarının yanı sıra, Uyanış, Tilki Kapanı, Memento, Canavar, Koş Lola Koş, İllüzyonistler, Son Samuray gibi Hollywood filmlerini vurguladı. Gerçek Romantizm’de bu içeriklerin arasında. IMDb kesin sayıda film veya TV programı sayısı vermedi, ancak şu an bulunulan durum göz önünde bulundurulursa, içeriklerin sayısı pek de çok değil.

Freedive, masaüstü web sitesi ve Amazon Fire TV cihazlarından sağlanacak. Belli bir süre sonra da IMDb mobil uygulamalar üzerinden de erişilebilir olacak. Daha önce belirtildiği gibi, hizmet yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde geçerli olacak. Eğer Netflix’e ciddi bir rakip olacaksa, her ülkede hizmete girmesi gerektiğini unutmayalım. Başlık şu an çok iddialı gibi 🙂 Umarım şaşırırız.

Bir cevap yazın