WhatsApp İçin Karanlık Mod Özelliği Geliştirildi

Kullanıcıların birçok uygulama için talep ettiği, fakat uygulama geliştiricilerinin genellikle sonradan geliştirdiği bir özellik olan “Dark Mode” yani “Karanlık Mod” özelliği WhatsApp Web için geldi. Fakat bu özellik resmi WhatsApp kanalı tarafından değil, WhatsApp için eklenti geliştiren bir yazılımcıdan geldi. WhatsApp Web’i karanlık modda kullanmak isteyenler için yazılımcı eklentiyi GitHub’da açık kaynak olarak paylaştı.

Mobil cihazın yanı sıra bilgisayar, tablet gibi cihazlardan da WhatsApp kullanmanızı sağlayan WhatsApp Web uzun süredir kullanıcılara hizmet veriyor. Kısa süre içinde SMS’i geride bırakarak birincilik tahtına oturan WhatsApp Web için sürekli yeni özellikler gelmeye devam ediyor.

WhatsApp Web Dark Mode

WhatsApp ekibinden bağımsız bir yazılımcı olan “m4heshd”, GitHub profilinde MacOS ve Windows için WhatsApp Web’e karanlık mod özelliği ekleyen bir yazılımın kaynak kodlarını paylaştı. Eklenti, NodeJS altyapısına ihtiyaç duyuyor. Aynı zamanda geliştiricinin paylaştığı duyuruya göre herhangi bir endişeye gerek duymadan bu uygulamayı kullanabilirsiniz çünkü tamamen açık kaynak. Bahsi geçen eklenti, sadece WhatsApp Web’in arayüzünde değişiklik yapıyor, kök dosyalarda herhangi bir değişiklik yapmıyor.

Yine de WhatsApp Web karanlık mod yazılımının üçüncü parti olduğunu ve bu sebeple, bilgilerinizin üçüncü şahısların eline teslim etme riski taşıdığını belirtelim.

WhatsApp Dark Mode

Eğer Windows kullanıcısıysanız buraya tıklayarak, eğer MacOS kullanıcısıysanız buraya tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz. Ardından indirdiğiniz dosya içerisindeki WADark dosyasını çalıştırdığınızda karanlık moda erişebileceksiniz. Beğenmezseniz WADark klasörünü silerek eski moda geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın