Twitter’ın Kurucusu Jack Dorsey’in Twitter Hesabı Hacklendi

Sosyal medya hiç kimse bir kullanıcı adının tamamen sahibi olamıyor. Buna dünyanın en ünlü sosyal medya sitelerinden Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey de dahil. Jack’in kurucusu olduğu sitedeki kişisel profili, yani Twitter hesabı dün gece hacklendi.

Twitter’ın kurucusu, şu anki aktif CEO’su ve kurucusu Jack Dorsey’in Twitter hesabı, kimliği belirlenemeyen hackerlar tarafından ele geçirildi. Hackerların 4 Milyon takipçisi olan resmi hesaptan yaptığı paylaşımlar ise tüm dünyada yankılandı.

Uzun bir süredir ırkçılığı savunan paylaşımlar ile mücadelede bulunan Twitter, bu tarafta yazılımsal geliştirmelere de dikkat ediyordu. Twitter’ın yapay zekası tarafından yapılan paylaşımların tespit edilmesi, tespit edilen paylaşımların ve hesapların kaldırılması da buna dahildi. Ancak Jack’in hacklenen hesabından yapılan paylaşım, tamamen ırkçılık belirtisiydi.

Twitter’ın Kurucusu Jack Dorsey’in Twitter Hesabı Hacklendi

Jack’in hesabı, Twitter ekibi tarafından kısa süre içinde geri alındı ve paylaşımlar hızlı bir şekilde silindi. Tabiki internet olayı gördü ve yapılan paylaşımların ekran görüntüsü, özellikle Twitter’da olmak üzere pek çok sosyal medya platformunda hızlıca yayıldı.

Bir cevap yazın