Trendyol, Almanya e-ticaret piyasasına giriş yaptı

Alibaba tarafından yatırım aldıktan sonra büyümesine hızlıca devam eden Trendyol, güzel bir haberle kendisini tekrar hatırlatıyor. Alibaba tarafından 723 milyon dolar yatırım alan Trendyol, şimdi de trendyol.de adresiyle Almanya piyayasına giriş yaptı.

Trendyol.de şimdilik Türkçe yayın yapsada, ilerleyen zamanlarda Almanca olarak da yayın yapacağı tahmin ediliyor. Yüksek miktarda Türk nüfusunun da olduğu Almanya’yı da yayın gruplarının arasına alan Trendyol, sektörde diğer ticaret siteleriyle rekabete devam ediyor. İlk zamanlar giyim üzerine açılan Trendyol, günümüzde kozmetik, elektronik ve yaşam ürünlerinin de satışını yapmakta. Hepsiburada ve gittigidiyor gibi büyük e-ticaret devleriyle rekabet eden Trendyol, Almanya’ya açılmasının iyi mi yoksa kötü bir fikir mi olduğunu gelecekte göreceğiz.

Trendyol.de sitesinde mevcut olan markaların Türkiye menşeili olmasıda önemli bir konu. Kendi markasını yurtdışındada öne çıkarmak isteyen Trendyol’un bu adımının neler getireceğini göreceğiz. Beş gün içerisinde teslim sözüyle yola çıkan kargolar, Türkiye operasyonunda olduğu gibi Trendyol.de platformundada takip edilebiliyor. Ayrıca Trendyol.de platformundan verilen siparişlerde kargo bedava!

Bir cevap yazın