Steam İçin Yeni Tasarım Geliyor!

Dünyanın en popüler oyun platformu Steam, kullanıcıların uzun süredir talep ettiği yeni tasarım hakkında olaya son noktayı koydu. Steam tarafından yapılan açıklamada, 17 Eylül 2019 tarihinde Steam platformunun yeni tasarımı kullanıcılarla olacak. Oyun oynayıp da Steam hesabı olmayan bilgisayar kullanıcısı var mı? Bizce yok. Uzun süredir aynı görünümde olan Steam platformu, kullanıcıların isteğini yerine getiriyor ve yeni arayüzünü 17 Eylül tarihinde kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Şimdiye kadar farklı üçüncü parti yazılımlarla arayüz değiştirilmesi yapılabilse de, Steam tarafından gelecek olan güncelleme kadar detaylı değildi. Ayrıca Steam arayüzünü değiştirmek isteyen kullanıcılar, aynı zamanda güvenilirlik ve gizlilik sıkıntılarıda yaşıyordu. Steam arayüzünü değiştirebilmek için hesabını hackerlara çaldıran birçok kullanıcı mevcut. Kullanıcılar tarafından gelen yeni tasarım talebinin en büyük sebebi ise erişebilirlik seviyesinin çok düşük olması. Kullanıcı neyin nerde olduğunu rahat bulamıyor ve vakit kaybı yaşıyor.

Valve, Eski Oyunlarınızı Unutmanızı İstemiyor

Steam için yeni arayüz geliyor

Yeni tasarımdan bazı görseller paylaşan Valve, aynı zamanda eski oyunlarınızı unutmanızı istemiyor. Bu amacını gerçekleştirmek için yeni arayüze birçok özellik eklenmiş. Yeni tasarımda oyun kütüphaneniz sol tarafta yer almaya devam edecek. Ana sayfanız görünüm açısından oldukça zengin olacak ve yine arkadaş listenize kolay bir şekilde ulaşabileceksiniz. En büyük rakibi Epic Games sektörde tehlike haline gelmeye başlayınca, Steam tarafından böyle bir yeniliğin geldiğine açıkçası pek şaşırmadık. Fortnite oyunuyla Steam platformunu biraz riske sokan Epic Games, şu an Steam için en büyük tehdit durumunda. İki rakip şirketin ileride nasıl adımlar atacağını hep beraber göreceğiz.

Bir cevap yazın