Sahibinden.com’a 4,8 Milyar Dolarlık Teklif

Aylık 44 milyon civarı müşteriye hizmet veren Sahibinden sitesine İngiliz emlak ve kiralama firması Marks & Mann teklif verdi. Firmanın Sahibinden’i bünyesine katmak için 4,8 milyar dolar teklif sunduğu belirtildi. Görüşmeleri süren satış gerçekleşirse bu olay günümüze kadar gerçekleştirilen en büyük satış işlemi olacak.

44 MİLYON KULLANICI

Ülkemizin ilk emlak sitelerinden biri olan Sahibinden.com, 2018 senesinde aylık 44,3 civarı kullanıcıya hizmet sundu. Sitede toplam ilan görüntülenme sayısı 2018 senesi boyunca 25 milyarı aştı ve müşteriler birbirlerine toplamda 220 milyon civarında mesaj gönderdi. 2018 senesinde Sahibinden.com’un mobil aplikasyonunun kullanıcı sayısı önceki seneye oranla %26 arttı ve uygulama App Store’da 2018 yılının en fazla indirilen ücretsiz uygulamaları arasına girdi. Platformda 2018 senesi içerisinde yaklaşık 2 milyon ev ilanı paylaşıldı. En çok emlak ilanı sıralamasında yer alan iller şöyle: İstanbul, Ankara, İzmir.

100 YILDAN FAZLADIR EMLAK SEKTÖRÜNDE

Yerli şirketler olan Peak Games, Gram Game’in gerçekleştirdiği satışlar da göz önünde bulundurulduğunda işlem hacmin ne kadar büyük olduğunu daha iyi anlıyoruz. Aile şirketi olarak kurulan Marks & Mann ise 100 seneden fazla emlakçılık deneyimine sahip bir firma.

Bir cevap yazın