Instagram İşlem Limitleri

Sosyal medya uygulamaları arasında kendisine büyük ilgi duyulan Instagram uygulaması, bütün sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendisine özel bazı limitler ayarlamış. Bu limitleri aştığınız takdirde hesabınız geçici olarak yasaklanabiliyor, eğer işi abartırsanız hesabınız kalıcı olarak kapatılabiliyor. Art arda belli sayıda hesap takip edebiliyorsunuz, bu sayıyı aştığınız taktirde hesabınıza kısıtlama getiriliyor. Aynı limit dm, beğeni gibi şeyler içinde geçerli.

Fakat yapacağınız takip, beğeni veya dm gönderme işlemlerini belirli aralıklarla yaparsanız bu  limitlere takılmazsınız. Her işlem için ayrı limitler mevcut.

Instagram uygulamasında takip limiti 1 gün içerisinde (24 saat) 2000 olarak belirlenmiş. Yani 24 saat içinde en fazla 2000 kişiyi takip edebilirsiniz veya takip isteği gönderebilirsiniz. Birisine gönderdiğiniz takip isteğide limiti doldurmaktadır, karşı tarafın isteği kabul edip etmemesi bu konuda bir değişim oluşturmuyor.

Instagram uygulamasında takipten çıkma yani unfollow limiti 1 gün içerisinde 2000’dir. 1 gün içerisinde en fazla 2000 kişiyi takibi bırakabilirsiniz. Limit aşıldığı takdirde hata alacaksınız.

Beğeni işlemlerinde ise 1 saat içerisinde en fazla 300 gönderi beğenebilirsiniz fakat 1 gün içinde yapabileceğiniz maksimum beğeni sayısı ise 500’dür.

Yorum gönderme ve özel mesaj (DM) limitleri ise diğer işlemlere göre daha sıkıntılıdır. Aynı yorumu 3 kere art arda gönderemezsiniz, yaptığınız taktirde engele takılabilirsiniz. Hesabınız risk altına girer.

Instagram DM limiti konusunda ise 1 saatte maksimum 20 kişiye özel mesaj atabilirsiniz. Tabiki gönderdiğiniz mesajlar aynı olmamalı. Yoksa engele takılabilirsiniz ve geçici olarak dm göndermeniz engellenebilir.

Bu limitlere dikkat etmezseniz hesabınızın kapatılması kaçınılmaz olacaktır.

Bir cevap yazın