İddia: Ekşi Sözlük, 40 Milyon TL’ye Demirören Holding’e Satıldı

Kısa süre önce Doğan Medya Grubu’nu bünyesine katarak medya sektörüne giriş yapan Demirören Holding, ortaya çıkan yeni bir iddiaya göre Ekşi Sözlük’ü de satın aldı. 40 milyon TL’ye gerçekleştiği iddia edilen satış, aynı zamanda sözlüğede başlık oldu.
Ülkemizde internet medyasının en eski ve en geniş kitleli oluşumlarından birisi olan Ekşi Sözlük, Medyahaber adlı haber sitesine ait olduğu belirlenen bir iddiaya göre, Demirören Holding tarafından 40 Milyon TL değerleme ile satın alındı.

Ortaya atılan iddialar arasında, Ekşi Sözlük ve Demirören Holding arasında yapılan bu anlaşmanın, bir kaç hafta içinde kamuoyuna açıklanacağıda beklenenler arasında. Bu konu hakkında sözlükte bir başlık açıldığını söylemiştik, “yesilmarul” kullanıcı adına sahip yazar tarafından açılan bu başlık, büyük tartışmaya sebep oldu. 40 Milyon TL’nin Ekşi Sözlük için az olduğunu belirten yazarlar sitem etmeye devam ediyor. İlerleyen zamanlarda bu iddianın doğru mu yoksa asılsız mı olduğunu beraber göreceğiz. Şimdilik bir iddia olarak kalsın. 🙂

Bir cevap yazın