15 Bin TL Ödüllü Siber Yıldız Yarışması Başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile işbirliği yaparak USOM destekli bir siber güvenlik yarışması düzenleyecek. 1 Şubat’ta başlayacak olan Siber Yıldız yarışmasında derece elde eden adaylara finansal destek ve ödüller verilecek. Birinci olan ekibe 10 adet Cumhuriyet Altını hediye edilecek. Yarışmaya ekip olarak katılabileceğiniz gibi, bireysel olarakta katılım sağlayabilirsiniz.

Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi’nin (USOM) organize ettiği Siber Yıldız yarışması için az bir süre kaldı. Siber güvenlik alanında kendine güvenen gençleri ve yetenekli kişileri keşfetmek için hazırlanan Siber Yıldız yarışmasının ikincisi bu sene 1 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile USOM tarafından hazırlanan Siber Yıldız 2019’da yarışmak isteyenler en fazla dört kişiden oluşan gruplar halinde veya bireysel olarak katılım sağlayabilecekler.

Katılımcılar, yarışma için hazırlanan siberyildiz.com adresi üzerinden kayıt olabilecek. Ayrıca yarışmaya hazırlık olması amacıyla şu an sitede 2 adet test sorusu bulunuyor. Katılımcılar siteye kaydolup test sorularını çözebilirler. Yarışmada da test sorularına benzer sorular çıkacağı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın