Glovo Türkiye Pazarından Çekiliyor

İspanya merkezli bir teslimat girişimi olan Glovo, aralarında Türkiye’nin de olduğu bazı ülkelerde operasyonlarını durdurma kararı aldı.

Glovo, beklenmeyen bir şekilde bazı pazarlardan çekileceğini duyurdu. Bunun sebebi ise Glovo firmasının liderlik elde etmek istediği diğer alanlara yönelmesi oldu. Yani kısa sürede daha fazla fayda sağlayabilecek sektörlere girmeyi düşünen Glovo, bunu açıklamaktan çekinmedi.

Sadece Türkiye ile sınırlı kalmayıp, MısırUruguay ve Porto Riko gibi ülkelerdede operasyonlarını durduruyor.

Glovo

2019 yılı sonunda almış olduğu 150 milyon Euro değerindeki yatırımla beraber, faaliyet göstermiş olduğu diğer alanlara yönelme imkanı bulacak. Şimdiye kadar elde etmiş olduğu kazancını ve tecrübesini, yeni sektörlere ve kısa vadede uzun kazanç getirebilecek alanlara yatırmayı düşünüyor.

Önümüzdeki birkaç hafta daha çalışmalarına devam edecek olan Glovo, tüm operasyon işlemlerini kısa bir süre içinde bitirecek. Tüm çalışanlarına, kuryelere ve iş ortaklarına teşekkür ederek pazardan çekilecek olan Glovo’nun gelecek hamlesini hep beraber bekliyoruz. Yeni bir proje gelecek mi sorusu herkesin aklında.

Bir cevap yazın